Miért is kell napkrém?
Már igen korán, az 1920-as években megállapították, hogy a túlzásba vitt napfürdőzés a bőrön káros folyamatokat indít el, és a ráncosodásért is a fő felelősök egyike. Nagyjából ekkortól kezdtek már el dolgozni napvédő készítményeken. A nap két módon károsíthatja bőrünket: a felszínen látható pirosodás, fájdalom csak a hab a tortán. Károsabb az a folyamat, ami a bőrünkben oxidációs folyamatot indít el és sejt szinten éri támadás szevezetünket. Belázasodhatunk, károsodik az immunrendszerünk, és a bőrrák kiaalulásához is hozzájárul a túlzásba vitt napozás.
Tudtad, már heti 15 perc napozás elegendő D-vitamint temel a szervezetben?
Mit jelent a fizikai fényszűrő?
A fizikai fényvédők ásványi pigmentek, melyek pajzsként visszaverik a károsító napsugarakat, így azok nem okozhatnak a fentiekhez hasonló tüneteket. Nagyon fontos, hogy a napvédő krémeket óránkétn, kétóránként ismételten fel kell vinni a bőrre, ha folyamatosan napon vagyunk. A fizikai fényvédővel ellátott napkrémek AZONNALI védelmet adnak, nem kell várni semmire sem, irány a szabad!
Tudtad? Jelenleg a Cink-oxid, titánium-dioxid és szilika ásványok vannak segítségünkre napvédelemben. A méret pedig a lényeg! Az Eco-Z Happy Sun napkrémben mikronizált szemcsék vannak, melyek hatékonyan védik a bőrt, de nem juthatnak a véráramba!
Mit jelent, hogy "20-as"?

A 20-as fényvédő képesség tehát azt jelenti, hogy 20-szor annyi időt lehetsz a tűző napon leégés nélkül (figyelem, tűző napot hosszú ideig egyébként sem javaslunk senkinek, főképpen nem gyermekeknek!) ,mintha nem használnál semmit. Tehát ha tudod, hogy Neked 3 perc égető napsugár is elég ahhoz, hogy pirosodjon a bőröd, ezt szorozd meg 20-szal. Azaz 60 percig fogja bírni a bőröd a napon.
Tudtad? Érdemes a napkrémet BB krémmel, alapozóval keverni tavasztől őszig: zsíros bőrűeknek kifejezetten kedvezőek az ásványi alapú napvédő készítmények.
Barnulok a napkrém alatt is?
Igen, ahogy árnyékban is. Némi napsugárzás éri a bőrt még az UV álló hosszú ruhák alatt is. Teljes védelmet vastag anyagú napernyő és a lakás 4 fala nyújt.
Mi a gond a kémiai fényvédőkkel?
Mutatjuk: a kémiai fényvédők úgy hatnak a bőrben, hogy a bejutott napsugarakat "semlegesítik", hogy ne okozzanak gondot.Ugyanakkor senkinek sincs valódi oka rá, hogy azt mondja, ezek a fényvédők nem okoznak egyéb gondot a bőrbe jutva. Nagy dilemma ez: a nap károsabb, vagy a kémiai fényvédők? Voltak olyan vizsgálatok, mely szerint utóbbi, de véleményünk szerint jobb a békesség. Minden naptejet, még az 50-est is minimum 2 órűnként ismételten fel kell kenni, akkor pedig az SPF szám nem mérvadó.
A korallzátonyok pusztulásáért a kémia fényvédők is felelősek. Sok tonna adalék jut például Ausztrália és Hawai környékén az óceánba, ahol a sérülékeny mikroklímát megzavarják a szintetikus, kőolaj alapú aromás vegyületek, illatanyagok, egyebek a naptejekben. Nemkérdés, hogy kell a napkrém, de meg kell próbálni valahogy nem a természet kárára élni az életünket.
Összetevők (INCI)
AQUA, ZINC OXIDE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, COCOS NUCIFERA OIL, VITIS VINIFERA SEED OIL, TITANIUM DIOXIDE, GLYCERIN, SORBITAN STEARATE, SUCROSE COCOATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, SILICA, PHENETHYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE